+370 618 66888 mokymai@infinitas.lt

Sausio mėnesio filmų sąrašas

rekomenduojami-filmai

„Tegyvuoja meile“ („Love Actually“ 2003)

Visai pats tas momentas, kai vieną iš vakarų galima pajusti, kad tuoj ir šv. Valentino diena. Na, arba vis prisiminti, kad neseniai buvo šv. Kalėdos.

Juk visai nėra skirtumo, kuri iš švenčių artėja/tolsta. Meilė toks jausmas, kuris gali užklupt bet kada.

Čia galima surasti momentų, kai tiesiog norėsis garsiai pasijuokti iš to, kas vyksta filme, bet, tuo pačiu, bus scenų, kurios vers pažvelgti ir į savo gyvenime vykstančius veiksnius.

Santykiai su antra puse… bus apie tai laiko pagalvoti.

Santykiai su savo vaikais… ir vėl atsiras viena kita mintis.

Laikas neprailgs, o tiesiog smagiai praskries.


„Ieškantys laimės“ („The Pursuit of Happyness“ 2006)

Filmas sukurtas pagal to paties pavadinimo knygą ir jos autorius yra ir dabar gyva legenda. Tai jo paties kelias, kuris kitų gali būti įvardijamas kaip svajonių gyvenimas. Bet tik pačioje tos kelionės pabaigoje. Filme yra visa tai, kas teko patirti: pažeminimai, nusivylimai, valios išbandymas, tikėjimo kaina, didelis troškimas ir galiausiai – pergalės skonis.

Ar tokių herojų yra ir dabar? Ar jų yra ne tik JAV? Manau, kad taip. Tik reikia apsidairyti. Tokių ir panašių situacijų gali būti ir pas kiekvieną iš mūsų, o galutinis rezultatas visada priklausys nuo to, kokiomis mintimis gyvename ir, kokią istoriją sau pasakojam kiekvieną rytą.


„Gyvenimas yra gražus“ („La vita è bella“ 1997)

Jei ir nebūčiau matęs šio filmo, tai žiūrėčiau jį vien dėl to, kad pamatyti, kaip talentingai savo pareigą atlieka žmogus, kuris gauna Oskarą geriausio aktoriaus nominacijoje. Ir taip apdovanojimas yra žmogus, kuris pats režisavo filmą ir dar pagrindinį vaidmenį atliko.

Kūrinys sulaukė ir kritikos dėl Holokausto perteikimo apie šiek tiek iškreiptas ir ne taip pavaizduotas tuo metu vykusias baisybes, tačiau jame labai daug pamokymų, kaip bet kurioje (net pačioje blogiausioje) situacijoje, galima išlikti tvirtai pasiryžus kilniam tikslui, net jei už tokį nusistatymą gali tekti sumokėti pačią brangiausią kainą. O jei kito pasirinkimo ir nėra?

Leave a reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Scroll to Top