+370 618 66888 mokymai@infinitas.lt

ĮDOMAUS DARBO ANATOMIJA

Ką mes galvojame apie šią temą? 

Tikriausiai ir jūs pastebite aplinkui, kokia didelė dalis žmonių “nemėgsta” savo darbo? Taip, nemėgsta. Ir dažnai tam priežasčių tokie žmonės turi daug ir įvairių. Tik ar tikrai savo darbo “nemėgimas” priklauso tik nuo tų priežasčių? Mes esame tikri, jog savo veiklą galime pamėgti. Su visais kylančiais iššūkiais ir sudėtingomis situacijomis, kurios pasitaiko. Ir tam reikia visai nedaug – sureguliuoti tinkamai savo mąstymo (požiūrį) ir pritaikyti vieną kitą praktiką bei susikurti visai nesudėtingus konstruktyvius įpročius. Ir visa tai leidžia tą patį darbą, tą pačią veiklą pradėti vertinti ir įprasminti visai kitaip. Visa tai leidžia pradėti mėgti savo darbą ir jausti malonumą. O tuomet, kai dirbi jausdamas malonumą – ir rezultatai “šauna” į viršų. 

Mokymų nauda arba kaip matuoti pokyčius? 

Sakydami, kad smagiai dirbti galime išmokti nepaisant darbo specifikos, mes nesiruošiame to argumentuoti „teorijomis“! Mes parodysime pavyzdžius! Ir kas dar svarbiau – jūs tai patirsite savo kailiu!  

Šiame potyiriminiame seminare laukite įvairių įdomybių – nuo psichologinių gudrybių ir eksperimentų, naujausių pasaulinių tendencijų, „požiūrio žaidimų“ iki įdomių diskusijų ar nuoširdaus dalinimosi bei dėmesio vieni kitiems. 

Šis seminaras – tai įmonės kolektyvo (komandos) dienos patyrimo „kelionė“ kartu, kurios metu visi kartu ir kiekvienas atskirai atrasite naujus požiūrius, būdus ir net susitarimus, kurie suteiks jūsų darbui daugiau įdomumo, smagumo ir…prasmės!  

O pokyčius bus visai nesudėtinga pastebėti: daugiau šypsenos darbe, daugiau malonių akimirkų, mažiau neigiamų emocijų, daugiau darnos komandoje su klientais. O geriausia, kad gebėsite pastebėti savo neigiamas būsenas ir mokėsite jas pakeisti malonesnėmis. Tai pastebės ir  jūsų kolegos, ir jūsų klientai. 

Smagus darbas

Pagrindinės mokymų programos temos 

Ko reikia, kad darbas taptų „mielesnis“, įdomesnis, prasmingesnis ir smagesnis? Didelė žmonių dalis atsakytų, jog tam reikėtų kito darbo, kitų vadovų, kitų kolegų, kitokių klientų, kitokių „taisyklių“. Mes išdrįstame teigti, pademonstruoti bei padėti suprasti, jog viskas, ko mums reikia, yra šie keturi pagrindiniai principai: 

Kitokio požiūrio ir gebėjimo jį keisti – gebėjimo žaisti „požiūrio žaidimus“. 

Sąmoningumo – įgūdžio atpažinti, kas vyksta aplinkui ir viduje bei tai patirti „čia ir dabar“. 

Gebėjimo bet ką paversti žaidimu (ir tai yra ne taip ir sudėtinga). 

Įpročio ne tik gauti ir priimti, bet ir kurti bei dalintis su kitais (duoti). 

Skamba sudėtingai? Anaip tol! Kai visą tai patiri asmeniškai – dažnai gali kilti klausimas „o kodėl aš anksčiau taip nedariau?“. Pasaulis ir kiti žmonės ima atrodo gražesni, geresni ir bet kas, ką darote – tampa miela, artima, jauku, įdomu ir prasminga. 

DĖMESIO! Mes nesakome, jog vadovaujantis šiais kertiniais keturiais principais jūs niekada nepakliūsite į sudėtingas ar/ir nemalonias situacijas, kad niekada nepatirsite konfliktų ar negatyvių būsenų. Mes sakome, jog jūs galėsite pasirinkti savo reakciją, požiūrį ir elgesį taip, kad tokiose situacijose sugebėtumėte išlaikyti gerą nuotaiką, entuziazmą ir prasmės pojūtį.  

 KAS TIE KETURI ESMINIAI PRINCIPAI? 

#1 KITOKS POŽIŪRIS IR GEBĖJIMAS JĮ KEISTI – GEBĖJIMAS ŽAISTI „POŽIŪRIO ŽAIDIMUS“. 

Tai, kaip mes vertiname savo veiklą bei darbą – yra kiekvieno mūsų pasirinkimas. Mes galime pasirinkti savo požiūrį į darbą bei savo elgesį darbe ir prisiimti atsakomybę už savo pasirinkimą. Galvoti ir veikti pozityviai (arba negatyviai) – yra sprendimas, kurį mes priimame nuolat. Tiesiog turime tai įsisąmoninti. Kitaip suvokti situaciją mes galime išmokti! Tai išmokus – pasaulis tampa kur kas paprastesnis ir gražesnis, o mes – tiesiog laimingesni. Gebėjimas pasirinkti požiūrį – yra ne kas kita, kaip paprasčiausias įgūdis. Mes galime „keisti“ požiūrius – ir pasirinkti tą, kuris toje situacijose mums labiausiai tinka.  

Šioje seminaro dalyje mes tyrinėsime, kaip skirtingi požiūriai „veikia“ mintis, emocijas, būsenas ir elgesį. Paeksperimentuosime keisti požiūrį ir stebėti, kaip keičiasi suvokimas ir būsenos. 

#2 SĄMONINGUMAS – ĮGŪDIS ATPAŽINTI, KAS VYKSTA APLINKUI IR VIDUJE BEI TAI PATIRTI „ČIA IR DABAR“ 

Būti sąmoningu, būti „čia ir dabar“ reiškia būti pilnai susikoncentravus į žmogų, su kuriuo bendraujame, ar į užduotį, kurią atliekame, suvokti, kas vyksta aplinkui, kas vyksta viduje. Būti sąmoningu – tai pastebėti savo vidinį dialogą, kuris labai dažnai turi lemiamos įtakos mūsų būsenai: ar liūdėsime, ar būsime gerai nusiteikę, ar niurzgėsime, ar džiaugsimės ir jausime dėkingumą. Aktyviai klausydamiesi, nuolat būdami atidūs, mes niekada nepraleisime svarbių galimybių, visada jausime gyvenimo pulsą ir nepakartojamų akimirkų grožį. Sąmoningai būnant „čia ir dabar“ net ir sunkūs momentai ar situacijos tampa prasmingos ir mes galime būti dėmesingesni ir labiau padėti kitiems bei sau. Ir tiesiog būti laimingesni.  

Šioje seminaro dalyje tyrinėsime sąmoningumą ir jį patirsime – praktikuosime sąmoningumą. Tam naudosime pasaulyje populiarų POINTS OF YOU™ „Sąmoningumo žaidimą“ ir mėgausimės asmeniniais atradimais. 

#3 GEBĖJIMAS BET KĄ PAVERSTI ŽAIDIMU  

Patirkime smagumą ir džiaugsmą, kurį teikia spontaniškumas ir kūrybiškumas! Dirbdami smagiai turime daugiau energijos bei noro pradėti užduotis ir jas užbaigti. Kviečiame žaisti, pokštauti, juoktis. Negana to, žaidimų principus galime pritaikyti ne vien tik žaidimams. Pasidalinsime principais ir idėjomis, kaip savo darbe pritaikyti žaidimų elementus (gamification). Žinoma, suteiksime galimybę dalyviams „sužaidybinti“ savo darbą – padaryti jį smagiu, motyvuojančiu ir įtraukiančiu.  

Ši seminaro dalis apie žaidimus ir jų poveikį! Kalbėsime ir žaisime. Ir atrasime, kaip galime skirtingus žaidimų elementus pritaikyti bet kokiame savo darbe.  

#4 ĮPROTIS NE TIK GAUTI IR PRIIMTI, BET IR KURTI BEI DALINTIS SU KITAIS (DUOTI). 

Sakoma, jog duodančios rankos niekada nebus tuščios. Šioje seminaro dalyje nagrinėsime ir praktiškai dalinsimės su kitais savo energija, šypsenomis, žodžiais, emocijomis. Kitaip sakant, mokysimės dovanoti kitiems žmonėms įvairias ne materialias dovanas. Juk dovana pradžiugina ne tik apdovanotąjį, dovanodami ir patys jaučiamės laimingi. Pastebėsime, kaip „davimas“ gali pakeisti mūsų pačių būsenas – kaip „surūgusią“ savo būseną galime pakeisti smagumu ir linksmumu vien tik atiduodami kažką kitam: šypseną, gerą žodį, padėką, komplimentą ir prasmingą mintį. Ir visą tai patirsime – tiesiog taip, seminare!  

Mokymų programos išskirtinumas: 

Šie mokymai – patyriminė dalyvių požiūrio lavinimo ir įgūdžių geresnei savijautai formavimo kelionė. Šiuos mokymuose vyrauja „veiksmas“ – daug įvairiausių pavyzdžių, praktikų, idėjų ir jų pritaikymo analizavimo savo veikloje.  Tai, ką dalyviai „veiks“ mokymuose – galės atkartoti patys savarankiškai kitą dieną savo darbe – taip pakeisdami savo būsenas ir labiau neigiamų į teigiamas. Šie mokymai – tai treniruotė, padedanti išmokti lavinti savo įgūdį susikurti laimės būsenas, kurios padaro savo darbą ir gyvenimą malonesniu ir prasmingesniu. 

Mokymų lektoriusMindaugas Grajauskas, mokymų įmonės „Įdomi mintis“ steigėjas, verslininkas, profesionalus lektorius. 

Kodėl lektorius veda seminarus šia tema? 

„Juk būna įvairių būsenų mano veikloje. Ir būdavo taip „gaila“ savo laiko ir energijos tuomet, kai atsidurdavau neigiamose būsenose. Kartais natūraliai kildavo klausimas, „o tai kodėl aš taip jaučiuosi?“. Ir taip, atsakymai dažnai būdavo tokie, kai atsakomybę už savo būsenas darbe ir savo veikloje atiduodavau kitiems: netaktiški klientai, susiraukę aplinkiniai, nesuprantantys manęs komandos nariai ar artimi žmonės ir t.t. Ir tik tuomet, kai visą atsakomybę už savo būsenas savo darbe ir veikloje  perėmiau sau – pradėjau galėti tai keisti. Aplinkiniai gali sukelti įvairių situacijų, kurios gali būti ypač sudėtingos ir jautrios – tačiau mano būsena, kaip aš jausiuos, priklauso tik nuo manęs. Tai tiesiog yra vidinis pasirinkimas, kaip nori jaustis. Man toks įgūdis labai padėjo būti tiesiog laimingesniu, nepaisant to, kas aplinkui vyksta. Ir labai dažnai, susidūręs su liūdnais žmonėmis, kurie būdavo pikti, paniurę ar panirę į kitokias liūdnas būsenas, aš norėdavau jiems padėti pakeisti būsenas. Ir net ne dėl jų – o dėl savęs. Juk man bus paprasčiau gyventi aplinkoje, kur daugiau žmonių bus laimingesni, kur daugiau žmonių mėgs savo darbą. Tuomet visiems nuo to bus kur kas smagiau mėgautis gyvenimu. Nors ir skamba banaliai – bet tai yra mano priežastis, kodėl ši tema tokia svarbi man. Ir žinau, kad jeigu kuo daugiau žmonių su mano ar be mano pagalbos išmoks keisti savo būsenas savo darbe iš neigiamų į teigiamas – tuo man pačiam ir mano artimiems žmonėm bus įdomiau ir smagiau gyventi.“ 

 

[contact_form caption=“Susisiekime“ description=““][/contact_form]

 


Scroll to Top