+370 618 66888 mokymai@infinitas.lt

Eksperimentas: Kaip aš pradėjau keltis 4 valandą ryto?

Foto autr. Vi Kontrimaite

Eksperimentas: Kaip aš pradėjau keltis 4 valandą ryto, kiek dienų tai ištvėriau ir ką iš to išmokau?

Klausimas: ką sveiko proto žmonės daro, jei jie rašydami bakalaurinio darbą pradeda dirbti iki ketvirtos valandos nakties, o miega iki pat vidurdienio?

Atsakymas: aš nežinau.

Bet štai ką dariau aš, po kelių tokių naktinių darbų mėnesių – nusprendžiau, kad per vieną naktį visiškai apsukti savo miego laiką ir pradėti KELTIS ketvirtą ryto yra geniali mintis.

 

Nuo 04:00 -> 12:00 miego rėžimo…
…Į 21:00 -> 04:00 rėžimą.

Genialu, tiesa?

Na, tiesą sakant, ne itin. Galbūt padariau klaidą neklausydamas pats savo kadaise išbandyto ir aprašyto mažų žingsnelių metodo. Galbūt klaida kita.

Bet apie tai vėliau. Šios vasaros Liepos ketvirtąją aš nusprendžiau „susitvarkyti“ savo miego laiką ir štai, ką patyriau.

 

Grafikai, matematika ir kita (man) įdomiausia dalis

 

Jeigu nekenti pieštuku braižytų linijų ant sąsiuvinio lapų, matematikos ir kitokių mokslinių (čia jie nelabai moksliški) dalykėlių… Prašau pakentėk. Aš neilgam. :-D

Pirmiausiai pažvelkime į miego trukmės per dienas grafiką. Kartu jame kreivėmis pažymėtas ir atsibudimo bei užmigimo laikas.

 

grafikas-1-Autr.-Danielius-Goriunovas

 

Tuomet palyginkime tai su mano savijautos pamiegojus grafiku. Savijautos vertė čia yra sąlyginė, pagal maloniausią dieną (plaukimą baidarėmis ir kėlimasį vėliausiai).

 

Grafikas-2-Autr.-Danielius-Goriunovas

 

…Hm. Taip. Nežiūrėk į mane šitaip. Leisk pasiaiškinsiu.

 

Eee… Bet palauk, tai ŠIEK TIEK ne 4 valanda ryto!
…Melagis, melagis! Mirtis tau, Danieliau!

 

Ei, ei. Ramiai. Žinau, pavadinime žadėjau ketvirtą valandą ryto. Tačiau jau penktą dieną mano miego laikas peršoko iki šeštos valandos ryto, o tryliktą – grįžo prie penktos.

 

Aš tai žinau. Ir man pačiam keista, kaip tai nutiko.

 

Nes visgi, susiplanavau keltis ketvirtą valandą. Net Debesylos feisbuke papasakojau, kad tai darysiu… Tačiau taip gyventi ištvėriau vos penkias dienas.

Žavu, tiesa? Aš tikras beprotiškų tikslų siekimo įkvėpėjas. :-D

Todėl geriau leisk šį straipsnį šioje vietoje pakreipsiu šiek tiek artimesne tiesai linkme – leisk toliau pasakosiu, kaip apskritai sekėsi keltis taip anksti, nors ankščiau tris mėnesius tokiomis valandomis eidavau miegoti.

Nes, nors ir būtų smagu parašyti straipsnį apie kėlimasį TIK ketvirtą ryto ir taip patekti ant pagrindinio Delfio puslapio… Šį kartą man to padaryti nepavyks. Mano šis eksperimentas šiek tiek nepavykęs. ;-)

 

Bet tik šiek tiek. Mano įsitikinimu tokie potyriai nėra blogai. Jie tik eksperimentų dalis. Tai nutinka visiems.

 

Toks išbandymas man buvo pirmasis toks gyvenime. Ir nepaisant formalios nesekmės – visą likusį mėnesį tęsiau su ankstesniais rytais, nei kada gyvenime patyriau.

Ir taip, iki šio iššūkio mano anksčiausias kėlimasis buvo 6:50, kai maždaug prieš 12 metų dar lankiau vidurinę mokyklą, o autobusai važiuodavo labai retai. Senokai.

Tarp kitko: Iššūkio metu vedžiau viešą dienoraštį internete. Tačiau pamatęs, kad jo niekas neskaito pradėjau rašytis į užrašinę. Deja užrašinę pamečiau. :(

 

Foto autr. Vi Kontrimaite
Foto autr. Vi Kontrimaite

 

Ką aš išmokau iš savo mėnesio su ankstyvu kėlimusi… Ir ką patarčiau tau, jei norėtum pakartoti mano iššūkį

 

Tačiau eksperimentas būtų buvęs bevertis, jei iš jo nebūčiau nieko išmokęs.

 

1. Malonūs rytai motyvuoja. Pirmasias penkias dienas rytai buvo geriausia dienos dalis. Pasisedėjimas balkone, paukščių giesmės ir saulės šviesa – tai padėjo man keltis ankščiau, nes tai buvo malonu.

2. O niūrūs rytai – ne. Ir tai priežastis, kodėl šeštąją dieną mano tikslas pasikeitė. Kokia prasmė keltis, jei lauke niūru, tamsu, lyja, o namuose net vidury vasaros – šalta? Niūriais rytais keltis nėra noro.

3. Miegoti yra gera. O ypač kai saulė neketina lysti iš už debesų bei net paukščiams rytas nuobodus. Pasilikti miegoti ilgiau – maloniau, nei keltis ir liūdėti.

4. Nori anksti kelti? Anksti gulk. Be miego numirsi. Ir aš tai patyriau, kai pirmiau miegot eidavau 21 valandą, o tik 22 užmigdavau dėl kaimynų pasisedėjimų kieme. Keliantis ketvirtą ar penktą ryto – eik miegoti bent 20-tą valandą.

5. Ausų kištukai užkemša ausis. Ir ačiū Dievui, nes jei jie to nedarytų – būtų blogi kištukai. Jie padeda nuo tų pačių kaimynų ir šeimos narių. Ir patikėk, net nusipirkus pigiausių po 1€ iš Tiger – jie veikia. Ausų neišdrasko. ;-)

6. Turi žadintuvą? Turėk tris. Ir aš rimtai. Lengva išjungti vieną žadintuvą, tačiau išjungti tris – sudėtingiau. Geriausias žadintuvas, tiesa, man kurį laiką buvo kaimynų gaidys, nes jis neklauso „snooze“ komandos. Bet ar kiekvienas tokį galime auginti?

7. Pabudome ir kelkimės. Ta nekenčiama mano vaikystės frazė. Egh. Tačiau keliantis ankstyvais rytais – tai būtina. Nes kitaip lengva vėl užmigti. Labai, labai, labai lengva.

8. Reikia draugą turėti. O aš turėjau Debesylietį Igną, kuris kartu su manimi bandė keltis ketvirtą ryto. Su juo pirmomis dienomis žaidėme žaidimą, kad jei neatsikelsime – žadinsime vienas kitą skambučiais. Pirmom dienom tai padėjo, tačiau vėliau Ignas dėl savo šeimos turėjo iššūkį mesti. Gaila.

9. Gaivus oras gaivina. Rimtai, atsikėlus atsidaryk tą fortkę ar langą. Šaltas oras atgaivina ir neleidžia užmigti. Papildomi balai, jei tai padarai jau pasiklojus lovą, kad nekiltu noras vėl šiltai miegoti.

10. Saulės ritmas nėra laikrodžio ritmas. Ir galiausiai… Dienų trukmės pokyčiai geriausiai matosi keliantis būtent anksti rytais. Nors pirmomis dienomis saulė tekėdavo ketvirtą valandą, tačiau po vienuoliktos dienos – jau tik apie pusę penkių. O tamsoje keltis ir jungti šviestuvą nei vienas, nei penkiolika su trimis trečdaliais.

Ar bent tokia sutrumpinta mano patyrimų versija.

 

O ar tu kada bandei keltis daugmaž aštuoniomis valandomis ankščiau,
nei tau įprasta?

 

Ar norėtum pabandyti? Na, nebūtinai aštuoniomis valandomis ankščiau. Galbūt tu, kaip aš dariau, nemiegi iki dvyliktos valandos dienos. Tada pakaks ir mažesnių pokyčių.

Bet visgi, ar norėtum keltis ankščiau? Padaryk tai.

Ir prašau – parašyk komentaruose žemiau arba tiesiai man el. paštu danielius(eta)debesyla.lt, kaip tau sekėsi.

Arba jei jau ilgą laiką gyveni ankstyvu ritmu – kaip tau pavyksta? Man įdomu, nes nors mano šis eksperimentas buvo šiek tiek sėkmingas, jis nebuvo LABAI sėkmingas…

…O jei kada norėsiu pakartoti eksperimentą iššūkio formatu – man reikėtų dar pasimokyti. ;-)

Tavo,
Danielius

 

Comments (29)

 • Jelenalapkričio 20, 2015 at 11:11 am Atsakyti

  Danieliau, ačiū už labai laiku pasidalintą eksperimentą :) pati jau turbūt savaitę laiko galvoju apie tai, kad reikia pradėti keltis anksčiau. Tiesa, mano tikslas visgi yra 5 val. ryto, nes 4 skamba labai jau drastiškai. Visgi, lyginant su dabartiniu kėlimusi 8-9 val., susidaro 3-4 valandų skirtumas, todėl nėra ko atidėlioti. Pradedu nuo ryt! :) patarimas savo pojūčius rašyti į dienoraštį – auksinis. Atsiųsiu jo kopiją tau gruodžio 19 d. O jei neatsiųsiu kopijos, atsiųsiu 30 eurų :D be juokų. Mano el. paštą, jeigu ką, turi. Ačiū už paskatinimą!

  • Danielius Goriunovaslapkričio 20, 2015 at 11:15 am Atsakyti

   Oho! Pirmyn tuomet, Jelena! Lauksiu ir jei tau (šiek tiek) geriau pavyks laikytis atsibudimo laiko, bei jo nekeisti į valandą ar dvi vėliau, tai mielai po to interviu paimsiu!

   Sėkmės! Padaryk tai! :)

 • Artūraslapkričio 20, 2015 at 12:36 pm Atsakyti

  Bandžiau ir aš tai, dabar vyksta bandymas anksti keltis versija 2.0.
  Kaip prasidėjo versija 1.0. Kurį laiką priekaištavau sau, kad nesugebu skirti laiko sportui, kadangi įnirtingai kopiu karjeros laiptais ir siekiu užsibrėžtų karjeros aukštumų vakarais po darbo sportui jėgų nesugebėdavau atrasti, o dar yra ir hobis kuris atima nemažai laiko, bei naujagimis ir žmona, kurie nelabai pasitenkina dėmesio trupiniais, nuspręndžiau pradėti keltis anksti ir eiti sportuoti. Įprastai keldavausi 7:30, paankstinau kėlimosi laiką iki 5:30 (kaip paskatinimą į savo darbaknygę vakare sekančiai dienai įrašydavau „5:30 aš keliuosi ir einu sportuoti“) , panašiai kaip ir jums, atsikelti saulėtomis vasaros dienomis ir išbėgti į lauką būdavo gana paprasta, tuo labiau, kad bėgimo trasa tikrai vaizdinga, po bėgimo jei būdavo noro dar įšokdavau į karjerą paplaukioti ir grįždavau namo laimingas kaip vaikas gavęs svajonių dovaną per Kalėdas… bet, atėjo ruduo, rytai pasidarė šalti, darganoti, atsirado problemų darbe tai įtakojo aukštesnį streso lygį ir motyvacija anksti keltis tiesiog dingo. Du mėnesius nesugebėdavau atsikelt net ir užsistatęs 5 žadintuvus, kas 5 minutes, vėliau jau nenustatydavau nei vieno ir keldavausi dar vėliau nei iki tol, vos ne vos iš lovos išsiversdavau 9 valandą.
  Pasikeitus situacijai darbe, kai išspręndžiau iškilusius sunkumus ir atsidūriau geresnėje padėtyje, praėjus porai savaičių, nuspręndžiau, kad laikas vėl pradėti anksti keltis, tik šį kartą tai pradėjau daryti palaipsniui, kas savaitę kėlimosi laiką ankstindamas po 20-30 min. ir pirmąją valandą skirdamas sportui, kitą valandą savo profesinės srities literatūros skaitymui, o likusį laiką mėgavimuisi rytu. Dabar rytai tiesiog nuostabūs ir suskambus žadintuvui (dažnai atsikeliu dar prieš suskambant jam) nekantrauju kol išbėgsiu į lauką, nes prisimenu koks nuostabus pojūtis būna visą dieną, kai rytą pradedi produktyviai.
  P.s. mintis žymeti nuotaiką atsikėlus tiesiog geniali, pasiskolinsiu.

  • Danielius Goriunovaslapkričio 20, 2015 at 1:15 pm Atsakyti

   Ačiū, Artūrai! :)

   Tavo atveju gal išties net geresnis iššūkis – tu iškart žinai, ką norėsi atsikėlęs daryti. Aš kėliausi dėl paukščių ir saulės, bet to gi nesuvaldysi, priešingai nuo darbų, kuriuos patys darome. :-D

   Ir beje, emocijas geriau žymėti ne iškart atsikėlus, o šiek tiek VĖLIAU. Nes iškart atsibudus ir nepratus anksti keltis, taigi visad atrodys, kad blogai jautiesi. Tikras jausmas po valandos arba dviejų atsiranda tik. Turėk omenyje. ;-)

 • Dalialapkričio 20, 2015 at 3:11 pm Atsakyti

  Vasarą, kai šviesu, 5:00 atsikeliu be jokių didesnių problemų;) Bet jei nueini miegoti 23:00 ir vėliau- tada net 6:20 atsikelti sunkoka:) Dėl tų pačių kaimynų pasisėdėjimų kieme, trunkančių iki 23:30 arba kol neprasideda intensyvus lietutis. Tad geriausia 5:00 keltis ramioje sodyboje kaime, kur nėra triukšmingų kaimynų, o gaidys atstoja žadintuvą:) O lietingomis dienomis galima ir pamiegoti- čia matyt motinos gamtos taip protingai sugalvota.

  • Danielius Goriunovaslapkričio 20, 2015 at 3:14 pm Atsakyti

   Ačiū, Dalia!

   Ir žinai, davei gerą klausimą/idėją: Galbūt rimtai dienomis kai lyja ir norisi miegoti… Sveika miegoti? Net nepagalvojau niekada apie tokią galimybę. :o

 • Artūraslapkričio 20, 2015 at 3:42 pm Atsakyti

  Aš irgi keliuosi gana anksti 5 ar 6. Tiesa vasarą prabundu anksčiau, negu rudenį. Vakare iki 10 nuėjus miegoti, ryte ir 4 prabudus ( be žadintuvo) jaučiuosi žvalus ir išsimiegojęs. Tai puikus jausmas, kai taip produktyviai pradedi dieną : bėgimas, maudymasis (ir žiemą) upėje, mankšta ir t.t. Svarbiausia, kad anksti ryte keliesi išsimiegojęs, pailsėjęs ir jokios prievartos :)

  • Danielius Goriunovaslapkričio 20, 2015 at 3:57 pm Atsakyti

   Oi, man dar reiktų pasitreniruot, kad kelčiausi anksi ir BE žadintuvo. :-D

   Ačiū, Artūrai! :))

 • Zitalapkričio 20, 2015 at 3:46 pm Atsakyti

  Labas,Danieliau,patyriau,ką reiškia,keltis 4val ryto,beje mano geriausias laikas,3.50 ryte.Nežinau,ką keičia,tos 10min.bet tai mano pats pačiausias,kėlimosi laikas.Aš į jį ėjau palaipsniui,deja,dabar,keliuosi jau įvairiai,nes,praeitą vasarą,nutikę,skaudūs šeimos išbandymai,pakeitė ir mano ritmą…tikiuos,viskas susitvarkys.

  • Danielius Goriunovaslapkričio 20, 2015 at 3:56 pm Atsakyti

   Ačiū, Zita!

   Išties kai keldavausi aš ketvirtą, tai man irgi geriau būdavo keliomis minutėmis ankščiau ketvirtos atsikelti. Bet turbūt tik dėl to, kad taip vizualiai neatrodo „jau per vėlu“, nežinau. :)

   Ir, ei, tikiuosi ir aš. Viskas juk susitvarko per laiką. :)

  • Augustaslapkričio 20, 2015 at 4:26 pm Atsakyti

   manyčiau tai gali būti dėl miego režimo, nes kažkaip skaites jog yra tam tikras laikas, kada organzimas būna truputį išsibudines, kada gilioj miego būsenoj. Man ši svetainė padėdavo lengviau atsikelti, kai miego turėdavau apie 6-7 val http://sleepyti.me/ Tuo laiku man lengviau atsikelti. Šis straipsnis įkvėpė vėl pabandyt, bei kitų žmonių komentarai :)

 • Laimonaslapkričio 20, 2015 at 5:48 pm Atsakyti

  Sveiki, taip bandžiau , tiksliau savaime taip gavosi tiesiog buvo didelis stimulas keltis taip anksti ir tikrai buvo faina. Atsikeli ryte, pasportuoji, vėliau pasidarai kavos puodelį ir visus kaimynus išlydi pasisveikindamas į darbą. Bet ,kai tik nėra aiškaus tikslo dėl ko taip anksti keltis, tai atsikeldavai ir galvodavai ,o ką aš dabar veiksiu tokią ilgą dieną. Ir šiaip pavasarį ,bei vasara man visą laiką automatiškai gaunasi keltis ankščiau , rudenį ar žiema, sunkiai.

  • Danielius Goriunovaslapkričio 20, 2015 at 6:33 pm Atsakyti

   Teisybė, reikia prasmės keltis ankščiau :) Ačiū, Laimonai!

 • Ausralapkričio 20, 2015 at 6:33 pm Atsakyti

  ačiū, buvo įdomu, rytoj kelsiuosi ryte anksčiau :)

 • Elapkričio 20, 2015 at 6:57 pm Atsakyti

  Juokų darbas – imi ir atsikeli. Vienintelis niuansas – artimiausi žmogai turi leisti eiti miegoti 22 val. Sakysi 6 val miego per mažai? Nepamiršk, kad valandos iki vidurnakčio suteikia daugiau poilsio.

  • Danielius Goriunovaslapkričio 20, 2015 at 7:47 pm Atsakyti

   Jei neklystu – nėra jokių mokslinių įrodymų įrodančių, kad tai yra BENT TRUPUTĮ teisybė. Vidurnaktis nėra kažkoks stebuklingas laikas. Mačiau tą iliustraciją feisbuke ir aš – autorius nė vienam užklaususiam įrodymų nedavė nė vieno, jo frazė buvo „yra nes tai tiesa“. :-D

 • Corbuccilapkričio 20, 2015 at 7:43 pm Atsakyti

  Iššūkis keltis anksti ryte. Such wow.
  Susirask darbą, nevykėli.

 • Ievalapkričio 21, 2015 at 2:26 pm Atsakyti

  Chi, chi, chi. Aš norėčiau pakeisti savo grafiką ir galėti panaktinėti. Keliuosi tarp 5 ir 6 val jau, hm, seniai ( beveik visą gyvenimą)… Gulu 21 val. Bet, tiesa, gyvenau anksčiau pietuose, o Lietuviška žiema žiauriai nemotyvuoja keltis… Aišku, dar klausimas keltis kam. Aš sportuoju, kartais dirbu kartais bandau medituoti. Nes tiesiog keltis dėl kėlimosi…. Miegas toooks fainas dalykas…

 • Ingalapkričio 22, 2015 at 8:50 pm Atsakyti

  Periodiškai ateina pas mane kėlimasis anksti ryte. Anksti – tai butent 4 val. Ji išsirutuliojo iš to, kad kažkada dirbdavau nuo 7 iki 19 val ir studijavau. Bandžiau mokytis vakarais, bet gaudavosi šnipštas po intensyvios dienos bendraujant su probleminiais žmonėmis. Tada nutariau keltis 4 val ir mokytis. Bėda ta, kad eidavau miegoti gana vėlai ir tiesiogine t žodžio prasme perdegdavau, tiesiog neatlaikydavo organizmas. Šiuo metu, kai auginu vaikus, periodiškai irgi keliuosi 4 val, nes laaaabai noriu paskaityti kokia idomesne knyga. O tai vakarai buna paaukoti kitiems darbams nudirbti.

  Atsikelti man nekyla problemų. Usistatau žadntuvą, suskamba, nuspaudžiu ir iš karto lipu iš lovos. Man metų laikas ar gyvenimas mieste-kaime įtakos neturi. Mieste patikdavo žiūrėti kaip žmonės keliasi, jungiasi šviesas, gatvėmis važinėja lempukai. Kaime mėgaujuosi tyla. Tik ir vėlgi, organizmas periodiškai patiria miego badą, tada einu miegoti su vaikais ir keliuosi tik su jais :)

  • Danielius Goriunovaslapkričio 22, 2015 at 11:17 pm Atsakyti

   Ačiū, Inga! :))

 • Linalapkričio 23, 2015 at 6:59 am Atsakyti

  Vis dėlto manau tai tai priklauso ir nuo žmogaus tipo – „vyturių“ ir „pelėdų“…kadangi aš esu „vyturys“, tai keltis tikrai galiu ir 5 val . Šeip dažnai tokiu metu pribundu ir jau tik snaudžiu, o neretai ir keliuosi, tačiau 22 val. jau miegu…

 • Jurgitalapkričio 23, 2015 at 7:21 am Atsakyti

  Nagi – iš kur man paimt draugą, kuris prižadintų 5:30? :)

  • Tadasvasario 6, 2016 at 10:33 pm Atsakyti

   Feisbuke! :)

 • jolantalapkričio 24, 2015 at 10:44 am Atsakyti

  dirbu pamainomis :) tad viena savaite 4,kita 6 :) anksciau buvau peleda,gal persiverciau su metais :D idomus pasvarstymai :)

  • Danielius Goriunovaslapkričio 24, 2015 at 1:53 pm Atsakyti

   Ačiū, Jolanta. O persiversti tikrai įmanoma – miegas nėra žmonėse kažkaip užšifruotas, kad tik numatytu paros metu tinkamas. :)

 • Akvilėgruodžio 4, 2015 at 3:33 pm Atsakyti

  Tikrai nebandysiu keltis anksčiau, nes tai būtų arti beprotybės, nes man atsikelti 6 ar net 5 valandą ryto yra gan normalu ir nesvarbu už lango vasara ar niūri žiema.

 • Mantagruodžio 15, 2015 at 8:15 pm Atsakyti

  Sveikas, Danieliau!

  Koks šaunus ir pagirtinas iššūkis. Tik tavo atveju labai jau drastiškas :D

  Nuo pat mažens buvau pelėdžiukas. Atrodė, kad net ir darbai geriau dirbasi naktį. Bet šių metų pradžioje keisdama savo gyvenimą, paliečiau ir šitą savo įprotį. Dabartinis rezultatas – atsikėlimas net 2 ar 3 valandom anksčiau nei prieš tai, nebėra varginančių naktinėjimų. O svarbiausia – susitvarkė miego kokybė. Nes prieš tai dažnai kankindavo nemiga.

  Dabar keliuosi 8 val. ryto. Kol kas, man tai geriausias laikas. Gal paskui pavyks ir dar anksčiau. Bet dabar kol žiema, neverta ankstinti. :D O ir vyturiuku vistiek netapsiu. Tik ankstyvąja Pelėda. Tad gal taip ir liks. :)

  Viso to siekiau po truputį. Tam tikrais etapais ankstinau kėlimosi laiką. Kada einu miegoti priklauso nuo dienos, kiek pavargstu, ar kiek ko turiu veikti. Kol kas dar nepavyksta reguliariai keliauti į sapnų šalį. :/ Tik reikia nepamiršti, kad šitam įpročiui nėra savaitgalių. Šis darboholikas kiekvieną dieną dirba vienodu laiku. Tad reikia pasisaugoti gundytojo miego ir vilioklės lovos. Šitie pasalūnai linkę priešintis.

  Supratau, kad didelę įtaką žmogaus poilsiui daro jo aktyvumo lygis. Kuo aktyviau leidi laiką, tuo anksčiau norisi miego, nes esi maloniai pavargęs. Žinoma, nekalbant apie kraštutinumus, kai persidirbama. Visur ir visada reikia atrasti aukso viduriuką. :)

  Bet šiaip, džiaugiuosi šiais savo pasiekimais. Asmeniškai man, tai tikrai pagerino dienos kokybę. Smagu susikurti ir rytinius ritualus. Pvz. aš atsikėlusi eidavau pasivaikščioti su šunimi. (Gyvenu nedideliame miestelyje). Grynas oras prabudindavo, o ir kūnas šiek tiek prasijudindavo. Esu gamtos vaikas, tad vasarą mane džiugindavo rytiniai garsai ir vaizdai. Daug ką pastebėdavau supančioje aplinkoje. Galiausiai net ir darbingumas persikėlė į pirmąją dienos dalį. Vakare jau norisi ramybės.

  Pats geriausias ankstyvo kėlimosi pliusas yra tas, kad tokiu atveju tau nereikia niekur skubėti. Ramiai atlieki savo rytinius ritualus, pasiruoši sveikus pusryčius, nes tam turi pakankamai laiko. Ir tiesiog palengva pasitinki draugę Dieną. Bent jau aš mėgstu mėgautis akimirkos žavesiu. :)

  Štai toks tas mano iššūkis. Itin nustebinęs mano šeimos narius. :)

 • Aistėliepos 16, 2017 at 5:13 am Atsakyti

  Kaip tik šiuo metu skaitau knygą apie įpročius. Ir ten yra viena auksinė įpročio taisyklė – keičiant elgesį/įprotį, labai svarbus yra apdovanojimas. Juo gali būti bet kas – gera savijauta, malonus rytas tik sau, galimybė pabūti duše ir gauti normaliai šilto vandens, galimybė išvažiuoti be kamščių, ir t.t. – galima prisikurti nnn variantų. Ir tik tuomet, kai žmogus sau susikuria atlygį, įmanomas įpročio pasikeitimas. Šio ekeperimento atveju, kaip supratau, atlygio nebuvo? ;) Gal verta pabandyti vėl, tik save apdovanojant už tai?
  Ir antras dalykas – yra natūralus laikas, kada organizmas pasirengęs keltis. Reikia išbandyti skirtingus laikus – 6, 6.05, 6.10, 6.30, 6.15, 5, 5.05, 5.30, 5.15, 5.20, 4, 4.30, 4.15, 4.20, 4.10 ir t.t.,žodžiu, bet kuriuo laiku keltis kurį laiką (geras žodžių žaismas :) ) ir stebėti save, kaip jaučiasi kūnas. Ir atradus TĄ super laiką savo kūnui fiksuoti jį ir tuomet juo ir keltis. Taip eksperimentas taps ilgalaikis.
  Ir ačiū už tekstą. Eksperimentuoju su laiku ir aš ;) Kol kas viršų ima nuovargis. Tačiau žinau, kad galiu mobilizuotis, jei yra reikalų. Tad labai savęs ir nespaudžiu.

Leave a reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Scroll to Top