+370 618 66888 mokymai@infinitas.lt

Asmeninis turtas

motyvacija-infinitas

Dažnai mes tiesiog neįvertiname to, ką turime. Kartais dėl to, kad pamirštame, kartais dėl to, kad tiesiog nežinome, jog tai mums priklauso. Toks turtas, mano nuomone, yra neįkainojamas.

motyvacija-infinitas

Noriu pasidalyti mintimis apie porą dalykų, kuriuos tikrai galime vadinti savo asmeniniu turtu. Rekomenduoju atlikti eksperimentą. Pažadu, kad bus įdomu ir linksma.

Aš tai išbandžiau jau keletą kartų. Viskas labai paprasta. Poroje Lietuvos knygynų tiesiog priėjau prie žmogaus, kuris tuo metu apžiūrinėjo knygas iš „Motyvacijos“ skyriaus.

Pasidomėjau, kokias knygas jis varto. Kai sužinojau, kad ieško motyvacijos knygos, pasakiau jam:

„Nepirkite šios knygos. Jos Jums tikrai nereikia.“

Kai žmogus nustebusiu žvilgsniu paklausė, kodėl taip manau, štai ką jam atsakiau:

„Jei jau sugebėjote ateiti iki knygyno ir jos paieškoti, motyvacijos turite pakankamai, o gal net ir daugiau.“

Tada tiesiog smagiai nusišypsojome vienas kitam, dar šiek tiek šnektelėjome ir išsiskyrėme. Nežinau, ar mano užkalbinti žmonės nusipirko knygas, kurias vartė, bet svarbu visai ne knygos ar jų pirkimas.

Motyvacija – tai, ką kiekvienas turime giliai savyje. Būna, kad žmogus sakosi neturintis motyvacijos, kad ją prarado. Nežinau, aš tuo netikiu… Net ir seminaruose, kai kalbame apie motyvaciją, visada galiausiai sutariame, kad yra veiksmų, kuriuos padarome visai be motyvacijos. Pabandykite išgerti daug vandens ir ilgai neiti į tualetą… Kai jau labai labai norėsite – vis tiek neikite. Kiek ilgai taip ištvertumėte? Lažinuosi, kad net nesvarbu, kokios būtų aplinkybės – vis tiek neleisite, kad įvyktų kas nors nepageidaujamo.

Motyvacija yra visada. Ją turime kiekvienas. Tik naudojamės ja gal ne taip dažnai, kaip reikia. Ir dar – motyvacijos turime tiek, kiek reikia, t. y. tiek, kiek esame to verti. Bet tai pataisoma, tiesa?

Dar vienas svarbus dalykas – įkvėpimas. Ir tai visiškai ne tas pats, kas yra motyvacija. Įkvėpimas ir motyvacija – du skirtingi dalykai. Mano nuomone, įkvėpimas yra šis tas daugiau nei motyvacija. Įkvėpimo mes ieškome savo aplinkoje kaip papildomos atspirties ką nors daryti. Įkvėpimas yra tai, kas atlieka nuolat veikiančio variklio vaidmenį. Būtent įkvėpimo reikia ieškoti, o ne motyvacijos. Jei atrasite įkvėpimą, motyvacijos niekada nestigs.

Manau, tai labai svarbu. Kai mus įkvepia kiti žmonės, jų pavyzdžiai ar pasiekti rezultatai, tada savyje atrandame motyvaciją stengtis ir siekti. Jei tai tikrai yra tas, kas mus įkvepia – motyvacijos visada pakaks. Kiekvienas žmogus ne vienodai turi motyvacijos, bet jos bet kuriuo atveju pakanka pasiekti tokius rezultatus, kokių trokštame.

Kiekvieno įkvėpimo šaltinis irgi skirtingas, bet tai nesvarbu, nes svarbiausia tai, kad įkvėpimas yra didžiausias mūsų variklis judėti ten, kur norime atsirasti. Mano įkvėpimo šaltinis yra mano šeima – žmona ir sūnūs. Ar man reikia ieškoti daugiau motyvacijos? Ne. Man jos visada pakanka!

Stabtelk akimirkai ir pasirašyk sau į dienoraštį atsakymus į šiuos klausimus:

Kas įkvepia Jus?

Kas įkvepia Jūsų autoritetus?

Kiek motyvacijos reikia, kad pasiektumėte SAVO stebuklus?

Tikiuosi, kad surasti atsakymai padės žengti dar vieną žingsnį…

Comment (1)

  • Inaspalio 22, 2015 at 11:06 am Atsakyti

    Nuostabus el. zurnalas, ikvepiantis ir atitinkantis mano gyvenimo filosofija. Laksiu nauju straipsniu!!

Leave a reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Scroll to Top